Ero sivun ”Jakso 127” versioiden välillä

Naruto.fi Wikistä
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
====Sillä aikaa====
====Sillä aikaa====
−
[[Orochimaru]] ja [[Kabuto]] juttelevat [[Kimimaro| Kimimarosta]] ja [[Kimimaro| Kimimaron]] klaanista, [[Kaguya klaani| Kaguyan klaanista]]. He muistelevat [[Kaguya klaanin]] kohtaloa ja kuinka [[Kimimaro]] on enää ainut siitä klaanista ja siksi [[Orochimaru]] halusi [[Kimimaro| Kimimaron]] itselleen.
+
[[Orochimaru]] ja [[Kabuto]] juttelevat [[Kimimaro| Kimimarosta]] ja [[Kimimaro| Kimimaron]] klaanista, [[Kaguya| Kaguyan]] klaanista. He muistelevat [[Kaguya]] klaanin kohtaloa ja kuinka [[Kimimaro]] on enää ainut siitä klaanista ja siksi [[Orochimaru]] halusi [[Kimimaro| Kimimaron]] itselleen.
====takaisin taisteluun====
====takaisin taisteluun====
−
[[Kimimaro]] iskee luuporansa [[Sabaku no Gaara| Gaaran]] hiekka kilpeen, mutta ei pääse sen läpi. Pora murtuu. [[Kimimaro]] kertoo, että hänen tekniikkansa kuuluvat nyt vain hänelle, koska hän on viimeinen klaanistaan. [[Kimimaro]] tietää itsekin [[Kaguya klaani| Kaguya klaanin]] tuhoutuvan sinä päivänä, hänen sairauden takia.
+
[[Kimimaro]] iskee luuporansa [[Sabaku no Gaara| Gaaran]] hiekka kilpeen, mutta ei pääse sen läpi. Pora murtuu. [[Kimimaro]] kertoo, että hänen tekniikkansa kuuluvat nyt vain hänelle, koska hän on viimeinen klaanistaan. [[Kimimaro]] tietää itsekin [[ Kaguya]] klaanin tuhoutuvan sinä päivänä, hänen sairauden takia.
" Muistelua siitä, miten [[Kimimaro]] sai [[kirottu sinetti| kirotun sinetin]]ja miten [[Sound Five| Ääni viisikko]] syntyi"
" Muistelua siitä, miten [[Kimimaro]] sai [[kirottu sinetti| kirotun sinetin]]ja miten [[Sound Five| Ääni viisikko]] syntyi"