Jakso 015
| 16.01.2003 Jakso 015 | |
| Taistelu nollanäkyvyydessä: Sharingan romahtaa | |
| Liittyvä tarina: Sillanrakentaja | |
| Onko katsomisen arvoinen? | |
Zabuza hyökkää Kakashin kimppuun ennen kuin Kakashi ehti edes paljastaa sharinganinsa. Naruto yrittää uudelleen hyökätä Hakun peilikuvia vastaan Sasuken varoituksista huolimatta. Sasuke huomaa Naruton hyökkäyksistä olevan hyötyäkin ja alkaa punoa suunnitelmaa.
Kakashi paljastaa sharinganinsa, ja Zabuza tekee sumusta vieläkin tiheämpää piiloutuen sen suojiin. Naruto jatkaa hyökkäämistä ja tällä kertaa Sasuke huomaa tilaisuutensa tulleen ja hyökkää Hakua vastaan. Sasuke onnistuu vain hipaisemaan tulellaan Hakua merkaten hänet. Kakashilla on ongelmia nollanäkyvyydessä. Kakashi yrittää keksiä keinon voittaa Zabuza, mutta sumu tekee siitä vaikeaa.
Sasuke pyytää Narutoa vielä hyökkäämään, jotta voi toteuttaa suunnitelmansa. Naruto yrittää pois jääpeilien keskeltä onnistumatta. Sasuke huomaa tilaisuutensa, mutta Haku on liian nopea kaveruksille. Kuitenkin he yrittävät uudelleen. Tällä kertaa he yrittävät yhtä aikaa pois, mutta joutuvat molemmat Hakun hyökkäyksen kohteeksi. Zabuza käyttää tilaisuuttaan ja hyökkää Tazunan ja Sakuran kimppuun. Sakura kiljaisee kauhusta.


