Käyttäjä:Cresta

Naruto.fi Wikistä
Versio 5. toukokuuta 2009 kello 17.01
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Cresta
Cresta2.jpg

Tämä käyttäjä kuuluu Naruto.fi ylläpitoon
Nimi: Sanni Koskiniemi
Syntymäaika: 11.5.1992
Sukupuoli: Nainen
Pituus: 162 cm
Paino
Silmien väri: Ruskeat
Hiukset: Punaiset, puolipitkät
Koulutus: Opiskelija
Sotilasarvo:
Siviilisääty: Varattu
Elämänkatsomus:
Motto:

Cresu Naruto.fi:ssä[muokkaa]

Ihan mukava ja turvallinen ylläpidon ötökkä. ^^ Kutsumanimiä mm. Cresu, Sanni, Sofia, Hentai-chan.. ym. niitä on paljon.

Pyrin auttamaan jos joku apua tarvitsee ja tulen juttuun melko hyvin kaikkien kanssa. Chakraa jaan silloin tällöin, syytä jos toisestakin.

Käytän kirjoittaessani usein sanaa "jök". Tai no en enää kovin usein, mutta joskus.

Btw: Mikäli satut pitämään sellaisesta Naruto-parituksesta kuin Kakashi/Sakura, rakastan sinua. Mistään muusta en tulisi niin iloiseksi kuin että näkisin näitä kahta useammin fanarteissa, kuin myös ficeissä.

Myös Konan/Karin on erittäin suotavaa ;)

Cresu otuksien maailmassa.[muokkaa]

Ulkoisesti olen tämmöinen pieni punapää. Useimmiten vaatetukseen kuuluu jotain raitaista ja mustat pillifarkut. Ja pinssejä sun muuta löytyy.

Omistan poikaystävän jonka kanssa olen pomppinut parisen vuotta. Persoonallisuuteni jakautuu n. kahdeksaan eri osaan, joten olen aikas monipuolinen otus.

Tykkään tutustua uusiin ihmisiin. Miittailen täältä Naruto.fistäkin väkeä aina kuin se vain mahdollista on.

Luonteeltani olen tavallisesti iloinen ja semmoinen. Ja mulla on oikeasti oudot jutut joskus, ei kannata ihmetellä.

Käytän sanaa "jök" myös melko aktiivisesti oikeassakin elämässä.

Neitimies.

Olen myös isonen.

Ja syksyllä aloin opiskelemaan sosiaali- ja terveysalalla. Ei sovi minulle pätkääkään, tiedän sen. En näytä kiltiltä hoitotädiltä.

Asun Ilmajoen kylmillä teitä, varokaa jos koskaan sinne eksytte. (Seinäjoen naapurikunta.)

An Cafe on suuri musiikin fanituksen kohde. Japanilaisiin lempparibändeihin kuuluu myös mm. SuG, Gackt, Stance Punks.. Niitä on monia, en jaksa enempää luetella. Tykkään kuunnella myös punkkia (erityisesti ramopunkkia, Ramones, Ne luumäet ja ehdottomasti Me wokkivihannekset) ja kaiken sortin rockia sun muuta. Ei erityisesti heviä eikä ainakaan räppiä. Melkein mitä muuta vaan. :D

Piirtämisen ohella harrastan myös cosplayta.

Fanitan Final Fantasyja. Ehkä eniten kymppiä, kymppikakkosta ja Crisis Corea, koska ne on ainoat jota on kunnolla tullu pelattua. Toisin sanoen miulla on YunaTidus-OBESSIO. Ja Reno-OBESSIO. Komia mies.

Syöminen on kivaa.

Ja tietenkin: Rakastan raitaisia paitoja. Mikä olikin erittäin tärkeä tieto.

Jos jokin jäi sanomatta, tulkaa kysymään.